ABD Örneği Kızdırdı! Alkol Yasağını Savunan Cüneyt Özdemir’e Tepki Yağdı!

İstanbul Valisi Davut Gül’ün kararıyla İstanbul’da park, sahil kenarı, plaj, piknik ve mesire alanlarında alkol tüketimi yasaklandı. Tepkiyle karşılanan bu karara ise Cüneyt Özdemir destek verdi. Kararın doğru olduğunu belirten Özdemir’e tepki yağdı.

İstanbul Valisi Davut Gül’ün imzasıyla yayınlanan genelgede, İstanbul’da park, sahil kenarı, plaj, piknik ve mesire alanlarında alkol tüketimi yasaklandı.

Alkol satışı ve tüketilmesi ruhsatı bulunan işletmelerin dışında park, piknik ve mesire alanı, sahil bandı, plaj vb alanlarda çevrenin rahatsız edilmemesi, olumsuz görüntülerin oluşmasına mahal vermemek amacıyla alkol satışı ve tüketilmesinin önlenmesine karar verildi. halka açık alanlarda içki tüketenlere 617 lira para cezası uygulanacağı belirtildi.

Cüneyt Özdemir ise bu kararı farklı bir bakış açısıyla yorumladı. Kararın doğru olduğunu söyleyen Özdemir, “1. Dünya ülkelerinin hiçbir yerinde 21 yaşından küçüklere içki satılmıyor. ABD’de elinde bira şişesiyle dolaşamazsın. Hiç bu meseleyi laiklik maikliğe indirmeyin.” dedi.

O anları buradan izleyebilirsiniz:

Bu açıklamasının ardından da Özdemir’e sosyal medyada tepki yağdı.

Sizce Cüneyt Özdemir haklı mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x