Hindu öğretmen Müslüman öğrenciyi sınıf arkadaşlarına dövdürdü

– Hindu öğretmen Müslüman öğrenciyi sınıf arkadaşlarına dövdürdü

UTTAR PRADES – Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinde Hindu bir öğretmen, öğrencileri kullanarak Müslüman bir öğrenciye şiddet uyguladı.

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletindeki özel bir okulda Hindu bir öğretmen, çarpım tablosunu yanlış ezberleyen Müslüman öğrencisini sınıf arkadaşlarını kullanarak şiddet uyguladı. Öğretmen, öğrencilerinden sırasıyla Müslüman çocuğa tokat atılmasını istedi.

“Sert vurun”

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Müslüman çocuğun ayakta durduğu, öğretmenin ise öğrencileri sırayla çağırdığı görüldü. Öğretmenin öğrencilere, “Neden çok hafif vuruyorsunuz? Ona sert vurun. Beline de vurun, yüzü kızarsın” dediği duyuldu. Akranları tarafından şiddete uğrayan ve gözyaşlarını tutamayan küçük çocuğun okuldan alındığı ve ailesinin şikayette bulunmadığı aktarıldı. Öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Hindistan’da Müslümanlara yönelik ayrımcılık

Ülke gündemine düşen olay eleştiri oklarının hedefi oldu. Hindistan muhalefet lideri Rahul Gandhi, hükümeti dini hoşgörüsü olmamakla suçladı. Gandhi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olay hakkında, “Masum çocukların zihinlerine ayrımcılık zehri ekmektir. Okul gibi kutsal bir mekanı nefret pazarına çevirmektir” dedi. İnsan hakları grupları ise, Başbakan Narendra Modi’nin 2014’te göreve başlamasından bu yana Hindistan’ın büyük Müslüman azınlığa yönelik nefret suçları işlediğini ve şiddetin arttığını ifade ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x