Ukrayna’dan Rusya’ya İHA saldırısı… Ukrayna lideri Zelenski cephe hattında

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Donetsk ve Zaporijya yaptığı ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Donetsk bölgesi. Donetsk operasyonel ve taktik grubunun bir parçası olarak Ukrayna’yı savunan muharip tugayları ziyaret ettik.Önemli raporlar, sorunlu konular, arttırılması gereken malzemeler, tugayların ikmalini sağlamak için yardımcı bir yönetim sisteminin oluşturulması, savaşçılarımızın motivasyonunun arttırılmasını konuştuk. Zaporijya yönü. Tavria operasyonel ve stratejik birlikler grubunun bir parçası olarak Rus saldırganlığının püskürtülmesinde görev alan muharip tugayların komuta yerlerini ziyaret ettik” dedi.

RUSYA’YA İHA SALDIRISI

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’ya yakın Kaluga ile Tver bölgelerine ve Istra ilçesine bugün sabaha karşı 3 ayrı İHA saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Sobyanin, saldırılarda ölü veya yaralı olmadığını belirtti.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, İHA saldırılarının Moskova’yı hedeflediğini ancak İHA’ların hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğünü belirtti.

Moskova’nın ilçesi Istra’da düşürülen İHA’nın enkazının, bir yerleşim yerine denk geldiği ve ufak çapta hasar oluştuğu ifade edildi. Rusya Savunma Bakanlığı saldırıların Ukrayna tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x