Ekranların Önüne Gelen Kriz! 40 Yıllık Firma Konkordato İlan Etti

Türkiye’nin önde gelen ambalaj şirketlerinden biri olan Yılca Ambalaj Plastik Sanayi Limited Şirketi, 40 yılı aşkın süredir sektörde önemli bir rol oynamaktaydı. Ancak, küresel ekonomik kriz nedeniyle şirket, zorlu bir dönemden geçmektedir.

EKRANLARIN ÖNÜNE GELEN KRİZ

Yılca Ambalaj, 40 yıllık deneyimiyle jelatinli kürdan, kağıtlı kürdan, tahta karıştırıcı, koli bandı, şeffaf servis eldiveni, pipet, bambu çöp şiş, bambu adana şiş, karton bardak, manav rulosu, kilitli torba ve muayene eldiveni gibi geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ancak, ekonomik durgunluk ve kriz, şirketin ürün satışlarında önemli bir düşüşe neden olmuştur.

EKONOMİK BELİRSİZLİKLE MÜCADELE

Yılca Ambalaj, 2023 Kasım ayında geçici olarak 3 aylık bir mühletle karşı karşıya kalmıştır. Mahkeme, bu süreyi 2 Şubat 2024 tarihinden itibaren 2 ay daha uzatmıştır. Bu süre zarfında, şirkette çalışan yüzlerce kişi işsizlikle karşı karşıya kalmış ve şirketin geleceği belirsizlik içinde bulunmaktadır.

ENDİŞELER ARTIYOR

Yılca Ambalaj’ın karşı karşıya olduğu zorluklar, ambalaj sektöründeki genel ekonomik belirsizliği ve krizin derin etkilerini gözler önüne sermektedir. Şirketin yaşadığı bu sıkıntılar, sektördeki diğer şirketlerin de benzer sorunlarla karşılaşabileceği endişelerini artırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x