İsrail-Filistin savaşı: Hamas’tan son dakika esir takası açıklaması! Anlaşmayı ertelediler

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail’in, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürüyor. Hamas, İsrail’in taahhütlerini yerine getirene kadar esirlerin anlaşmasında ikinci aşamayı ertelediklerini açıkladı.

İşte İsrail-Filistin savaşından dakika dakika son gelişmeler:

HAMAS: ESİRLERİN SERBEST BIRAKILMASINI ERTELEDİK

Hamas: İsrail, esirlerin serbest bırakılması ve Gazze’nin kuzeyine insani yardımların girişiyle ilgili mutabakata uyana kadar esirlerin serbest bırakılmasını erteledik

İSRAİL’DEN KATLİAM MESAJI

19.28: İsrail Genelkurmay Başkanı: Ateşkes sona erdiğinde Gazze Şeridi’ni yeniden bombalayacağız.

HAMAS’TAN ESİR TAKASI AÇIKLAMASI

19.20: İzzeddin el-Kassam Tugayları, bir grup İsrailli esiri Gazze Şeridi’nden ülkelerine götürmek üzere Kızılhaç’a teslim ettiklerini duyurdu

17.31: Hamas: Belçika ve İspanya’nın Gazze’de sivillerin öldürülmesini reddeden tutumunu takdir ediyoruz.

16.10: Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail’in Filistinlileri öldürerek güvenliğe kavuşamayacağını güvenliğin ancak iki devletli çözüm ile mümkün olduğunu söyledi.

GAZZE’YE EN BÜYÜK YARDIM KONVOYU

15.42: Filistin Kızılayı, İsrail’in 7 Ekim’de Gazze Şeridi’ne saldırılarının başlamasından bu yana Gazze’ye 61 tırlık en büyük yardım konvoyunu gönderdi.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, Gazze’nin kuzeyine de ulaştırılması planlanan yardım konvoyunun gıda, içme suyu, temel bakım ilaçları ve acil durum malzemelerinden oluştuğu belirtildi.

14.43: Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü: Endonezya Hastanesi tamamen boşaltıldı!

Yaklaşık 900 bin Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sadece 3 hastane çok sınırlı imkanlarla çalışıyor.

13.11: İngiliz The Guardian gazetesinin bildirdiğine göre, Güvenlik kaynakları, Mısır’ın Hamas’tan Cumartesi günü serbest bırakılacak 14 rehineden oluşan bir liste aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x