MHP’de 14. Olağan Büyük Kurultay tarihi belli oldu

MHP, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim öncesi hazırlıklar devam ederken, bir yandan da 14. Olağan Büyü Kurultay hazırlığı var.

17 Mart’ta gerçekleşecek Kurultay kapsamında ilçe kongrelerini 27 Eylül’de, il kongrelerini ise 18 Kasım’da tamamlayan MHP, yerel seçimden 14 gün önce yapacağı kurultayda Genel Başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) belirleyecek.

Slogan ve teması “Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk. Ülkeye sevda, ülküye yemin” ve “Ülkümüz ömür boyu candan öte” olarak belirlenen kurultaydan sonra MYK içinden 15 üyenin yer aldığı Başkanlık Divanı oluşturulacak.

25 YEDEK MYK VE 5 YEDEK MDK ÜYESİ DE BELİRLENECEK

Kurultayda ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de belirlenecek.

Edinilen bilgilere göre, MHP Genel Başkanı Bahçeli, kurultay öncesi geçen hafta perşembe günü son kez düzenlenen MYK ve MDK toplantısında, bir önceki kurultaydan sonra bugüne kadar yapılan çalışmalar ile genel seçim çalışmaları kapsamında yapılan “Adım Adım 2023 ilçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma” programları ile yerel seçim çalışmaları kapsamında “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Bahçeli, MYK ve MDK üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x